Бијелса го напушта Лидс, се сели во Серија А?

Велшкиот напаѓач Хари Вилсон, кој сезонава игра за Борнмут како позајмен од Ливерпул, во следната сезона би можело да заигра во ист тим со македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалот во Англија е пред одлука за рестартирање, што очигледно му годи на македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски кој не можеше да се возддржи на ...
| | веќе видена | слични

Премиерлигашите и тимовите од Чемпионшип веќе се подготвуваат за рестартот на сезоната и се чека само зелено светло за одредување на датум, па напорните и ...
| | веќе видена | слични

Езѓан Алиоски и Лидс веќе една недела се подготвуваат за рестартот на сезоната во Чемпионшип лигата, а македонскиот репрезентативец покажа дека е во одлична ...
| | веќе видена | слични

И Лидс Јунајтед ги почна тренинзите, а фудбалерите работат под посебна програма. После два месеци лежење, се гледа дека на играчите им недостасува фудбалот и ...
| | веќе видена | слични

Полека, но сигурно се враќаат фудбалските клубови ширум Европа и светот на тренинзите и евентуалното продолжување на натпреварувачката сезона. Помеѓу нив и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски очигледно едвај чекал да помине карантинот и да се врати на тренинзите. Џани на еден од тренинзите постигна гол, а ...
| | веќе видена | слични

Maкедонскиот репрезентативец Столе Димитриевски со Рајо се подготвува за продолжување на сезоната во Шпанија, а дека паузата не оставила трага на неговата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На состанокот на Комисијата за заразни болести се предложило да се направи масовен скрининг во Скопје, Тетово, Штип и Липково. Предложена е исто така и дневна ...
сите 516 | | | веќе видена

На денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче говорејќи околу евентуалните рестриктивни мерки рече дека сеуште се анализираат ...
сите 231 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бијелса го напушта Лидс, се сели во Серија А?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: