Се истурија од пари а ИГРАЧИТЕ НА ШКЕНДИЈА СЕ НА ПОПУСТ И ПОНИЖЕЊЕ

Кризата со коронавирусот доведе до пад на вредноста на играчите како во цела Европа така и во Македонија. Сепак се чини дека ова е најмногу изразено во таборот ...
| | веќе видена | слични

Откако се знае дека сепак ќе има фудбал во Македонија, оној прволигашки, откако се знае дека тековната сезона која беше прекината на 12 март, ќе продолжи на 14 ...
| | веќе видена | слични

По цели два месеци тренирање во “карантински“ услови, утринава фудбалерите на Шкендија, на нашиот шампион излегоа на терен и го одработија првиот тренинг на ...
| | веќе видена | слични

Ако се знае дека мак – фудбалот, односно прволигашите ќе се “рестартираат“ на 14 или 17 јуни, тоа значи дека по цели три месеци пауза ќе можеме да следиме ...
| | веќе видена | слични

Во историјата на ПМФЛ во самостојна Македонија, досега се одиграле 27 сезони, оваа што е во прекин, и што очекуваме да рестартува, е 28-та. Познато е кој клуб ...
| | веќе видена | слични

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се истурија од пари а ИГРАЧИТЕ НА ШКЕНДИЈА СЕ НА ПОПУСТ И ПОНИЖЕЊЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: