Да не се разделеа Коби и Шек, ќе освоеја десет титули


3 копии
2 копии

Мајкл Џордан, Коби Брајант и Леброн Џејмс се три големи НБА легенди и често нивните имиња се предмет на дебата кога се поставува прашањето кој е најголемиот ...
| | веќе видена | слични

Неверојатен податок стига од Соединетите американски држави. Последните три децении во НБА лигата ја одбележаа Мајкл Џордан, Коби Брајант и Леброн Џејмс. Но, ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот член на Атланта Хокс, Лос Анџелес Клиперс, Њујорк Никс и Сан Антонио Спарс, Док Риверс доби шанса и ја одбра најдобрата петорка во историјата на ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Лос Анџелес Клиперс, Док Риверс имаше и се уште има шанса одблиску да ги гледа Мајкл Џордан и Леброн Џејмс, па од своја перспектива даде интересно ...
| | веќе видена | слични

Џејмс Харден во 2012 година да не биде во сенка на Расел Вестбрук и Кевин Дурант од Оклахома сити тандер се пресели во Хјустон рокетс. Со доаѓањето во Хјустон, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Роберт Хори е човекот кој имаше исклучителна НБА кариера со дури седум шампионски престени кои ги освои носејќи ги дресовите на Хјустон Рокетс, Лос Анџелес ...
| | веќе видена | слични

Словенецот Лука Дончиќ заедно со Гркот Јанис Адедокумбо како и Американците, Џејмс Харден, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис е избран во најдобрата петорка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да не се разделеа Коби и Шек, ќе освоеја десет титули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: