ЗЕМЈОТРЕСИ ВО РЕГИОНОТ: Се стресоа Србија, Грција и Босна


4 копии

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала го погоди југозападниот дел на Перу, соопшти утринава Европскиот медитерански сеизмолошки центар. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
6 копии
4 копии
2 копии

Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн одвај да трепнала кога удрил земјотрес додека утрово давала интервју во живо. Таа го прекинала водителот на "Newshub", ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 1138 | | | веќе видена

„Луѓето секако ќе заминеа на туристичките места. Ние не можеме да ги спречиме, важно е само тие да се придржуваат до мерките“, вели министерот за здравство ...
сите 421 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 516 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 215 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 164 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗЕМЈОТРЕСИ ВО РЕГИОНОТ: Се стресоа Србија, Грција и Босна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: