Кедира: Мурињо за мене е најдобриот тренер


7 копии

Лондон, 28 мај 2020 (МИА) – Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 во Англија. – Да бидам искрен, од ...
| | веќе видена | слични

Да го составиш најдобриот тим на Барселона на сите времиња? Е тоа е претешка е задачата ако некој ти ја постави. Толку мега – ѕвезди, толку екстра квалитетни ...
| | веќе видена | слични

Да се состави најсилен тим на Барселона во историјата е навистина тешка задача со оглед на тоа што низ клубот поминаа низа супер квалитетни играчи. Такво нешто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жозе Мурињо вели дека индивидуалните тренинзи одземаат многу време и напор, „специјалниот" ја прокоментира и смешната слика со велосипед по терените, објаснува ...
| | веќе видена | слични

Мурињо мака мачеше со повредени фудбалери во последните кола, не можеше да смета на клучни играчи како Хари Кејн и Хеунг Мин Сон, но сега не е така, сите се ...
| | веќе видена | слични

Сеск Фабрегас раскажа како бил убеден од страна на Жозе Мурињо да ја напушти Барселона и да се пресели во Челси, „специјалниот“ го нацртал стартниот состав и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Дали пандемијата навистина стивнува, или олабавувањето на мерките ќе биде ново „масло“ на огнот, д-р Никола Пановски вечерва изјави на Канал 5 телевизија дека ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кедира: Мурињо за мене е најдобриот тренер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: