Федерер: Зошто да тренирам? Сега уживам

4 копии

Светската тенисерка број 2, Симона Халеп вели дека по двомесечната изолација дома поради пандемијата на корона вирусот, сфатила дека и последните шест години ...
| | веќе видена | слични

Претставникот на американската тениска асоцијација, Лув Шер, изјави дека се позивесно е одржувањето на последниот Грен Слем турнир во сезоната, популарниот УС ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 659 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер: Зошто да тренирам? Сега уживам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: