Грција: Секој хотел мора да има одговорно лице за справување со сомнителен на коронавирус


План за управување со сомнителен случај на Ковид-19, потребно е да имаат сите хотели и туристички објекти во Грција, согласно здравствените протоколи од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Хрватска од неодамна е дозволена работата на ноќните клубови, а хрватскиот Завод за јавно здравје денеска го објави протколот за нивна работа.Подиумите за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред да изберете хотел во кој би престојувале ова лета, а преферирате базени, внимавајте на тие што ги има во понудата, зошто на затворените базени во грчките ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По точно три месеци од појавувањето на првиот позитивен случај на Ковид-19 во Грција, по постепеното ублажување на рестриктивните мерки и речиси враќањето во ...
| | веќе видена | слични

Како што јавуваат некои балкански медиуми, порталите за туризам вчера објавиле што всушност е точно од информациите поврзани со летните одмори во Грција, а кои ...
| | веќе видена | слични

Не е точно дека патниците во Грција од 15 јуни нема да смеат да влезат во земјата ако во автомобилот се наоѓаат повеќе од две возрасни лица (возач и еден ...
| | веќе видена | слични

Секој што ќе реши летово да патува во Грција на море, мора да знае дека не може да влезе во оваа земја ако има повеќе од двајца возрасни во автомобилот (возач ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција: Секој хотел мора да има одговорно лице за справување со сомнителен на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: