ЕУ: Берлин и Париз бараат веднаш да продолжи дијалогот Белград-Приштина


Министрите за надворешни работи на Германија и Франција, Хајко Мас и Жан-Ив Ле Дријан, повикаа на итно продолжување на дијалогот меѓу Белград и Приштина, под ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Високиот претставник на Европската унија (ЕУ) за надворешни работи и безбедносна политика, Жосеп Борел, нагласи дека дијалогот за нормализирање на односите ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот претседател Хашим Тачи ја поздрави одлуката на Уставниот суд со која се потврдува дека има право да го наименува Авдулах Хоти за премиер на Косово. ...
| | веќе видена | слични

Видео снимка од средба на неодамна разрешениот Реис Сулејман Реџепи со Албанец кој живее во САД покажува како албанското лоби се обидувало да допре до ...
| | веќе видена | слични

Независно од образложенијата на засегнатите, засилената теле-конференција на линија Скопје–Приштина не може а да не се доведе во корелација со претстојните ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп го испраќа специјалниот претставник Ричард Гренел да ги забрза преговорите и да го засили притисокот врз Белград и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Косово Хашим Тачи изјави дека нема да учествува во преговори за нормализирање на односите со Србија, доколку тие ги предводи словачкиот ...
| | веќе видена | слични

Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 255 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ: Берлин и Париз бараат веднаш да продолжи дијалогот Белград-Приштина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: