Манчестер сити најде евтина замена за Давид Силва


Хенес истакна дека Баерн е на вистински пат да направи неверојатно добра генерација која многу брзо ќе се дојде до трофејот во Лигата на шампионите. – Баерн е ...
| | веќе видена | слични

Веројатно авантурата на Лукас Хернандез во Баерн Минхен ќе трае кратко, односно само една сезона. „Баварците“ планираат да го продадат Французинот, кој ...
| | веќе видена | слични

Германскиот репрезентативец Лерој Сане не ја крие својата желба да го напушти Манчестер сити и да се пресели во Баерн Минхен. Двете екипи преговараат уште од ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен долго време се интересира за услугите на фудбалерот на Манчестер Сити, Лерој Сане. „Баварците“ сакаа да го ангажираат крилниот фудбалер и минатата ...
| | веќе видена | слични

Белгиецот Винсент Компани ја одби понудата на Манчестер Сити каде би работел како асистент на Пеп Гвардиола. Оваа вест ја донесуваат белгиските медиуми и тие ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола во повеќе наврати има нагласено дека никогаш повеќе нема да се види играч како Лионел Меси, а истото мислење го дели и неговиот долгогодишен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер сити најде евтина замена за Давид Силва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: