„Гледав само пламен, се слушаа крици од деца и возрасни...“: Преживеан од падот на авионот за хоророт кој што го видел со свои очи


Најмалку 97 луѓе загинаа во стравичниот пад на авионот на пакистанската национална авио-компанија со 99 патници и членови на посадата, кој што вчера се срушил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капетанот на пакистанскиот патнички авион кој се урна минатата седмица кога загинаа 97 луѓе, се приближил кон аеродромот во Карачи а не јавил дека не може да ...
| | веќе видена | слични

Истражителите пронашле снимка од разговорот во пилотската кабина во остатоците од пакистанскиот „Ербас А320“ што се урна во станбена област во Карачи минатиот ...
| | веќе видена | слични

Авионот на летот ЕВ9844 полетал во саботата наутро од Дизелдорф кон италијанскиот остров Сардинија, само за да бидат принудени да се вратат затоа што ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Најмалку 80 лица ги загубија животите кога авион на пакистанска национална компанија со 99 патници и членови на екипажот се сруши во петокот во населено место ...
| | веќе видена | слични

Фатална грешка на пилотот е можна причина за авионската несреќа во Пакистан, во која загинаа 97 луѓе, се првите резултати од истрагата. Пилотите на летот 8303 ...
| | веќе видена | слични

Германската нискобуџетна авиокомпанија, инаку ќерка фирма на Луфтханза, Евровингс, денес ја отвори линијата од Дизелдорф до Сардинија, без да провери дали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 255 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Во неговото гостување во „Патот кон“ на Алсат, Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ рече дека доколку не се постигне консензус за датумот за изборите ќе се испрати ...
сите 560 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Гледав само пламен, се слушаа крици од деца и возрасни...“: Преживеан од падот на авионот за хоророт кој што го видел со свои очи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: