Премиер лига: Два клуба од Англија го бараат Игуаин


Џорџо Кјелини е планетарен хит со својата автобиографија во која има опфатено различни сегменти и повеќе карактери кои се важни во неговата играчка кариера, а ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Наполи во својата историја нагости голем број на Аргентински интернационалци. Голем дел од нив станаа легенди на клубот, а најголема секако е Диего ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Биографската книга „Јас, Џорџо“ на капитенот на Јувентус Џорџо Кјелини секојдневно предизвикува бурни реакции во италијанската и светската јавност. Откако ги ...
| | веќе видена | слични

Ривер плејт планира да го врати Гонзало Игуаин во своите редови по цели 13 години откако Аргентинецот го напушти матичниот клуб. Јувентус наводно поставил цена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџо Кјелини ги негира гласините за тепачка во соблекувалната на Јувентус во финалето од Лигата на шампиони во 2017, вели дека во продолжението од мечот биле ...
| | веќе видена | слични

Наполи очигледно никако не му го простува трансферот на Гонзало Игуаин во Јувентуа и Аргентинецот често пати добива навреди од поранешниот клуб. Игуаин летото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 255 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиер лига: Два клуба од Англија го бараат Игуаин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: