Царовска: Владата не доцни со економските мерки


Нешто над 197 милиони евра е буџетскиот дефицит што е генериран во буџетот до април годинава, покажуваат податоците за реализација на буџетот заклучно со овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврообврзницата која ја издаде Владата во износ од 700 милиони евра е веќе препродадена и притоа продавачите оствариле профит од 21 милион евра, изјави денес ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска одговарајќи на новинарски прашања направи осврт на новото задолжување во износ од 700 милиони евра, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во декември велеа дека буџетот е ликвиден за сега да се задолжат 870 милиони евра, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција одговарајќи на прашање во врска со евро обврзницата од 700 милиони евра која ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска трет ден молчи за историски најголемата издадена еврообврзница тешка 700 милиони евра. Рокот на отплата е во наредните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
сите 235 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 327 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 375 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 250 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски на својата Фејсбук страна објави дека точно се знае кој е одговорен за најлошите резултати во регионот, и ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Владата не доцни со економските мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: