Хари и Вилијам повторно разговараат, ги обедини грижата за нивниот татко

Тензиите меѓу браќата и војвотките веќе долго време се објавуваат во британските медиуми, а некои медиуми шпекулираат дека Меган (38) и Хари (35) отишле во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот принц Хари и Меган Маркл кои живеат во луксузна вила во Малибу, далеку од кралскиот двор биле во паника откако забележале дека околу нивната куќа ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот принц Хари и Меган Маркл завршиле во полициска станица, поради загрижувачката ситуација во која се нашле. Меган Маркл и Хари со малиот син Арчи ...
| | веќе видена | слични

Веќе некое време се пишува за лошиот однос меѓу принцовите, Хари и Вилијам. Сепак, браќата, наводно, повторно почнале да комуницираат, а причина за тоа била ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл завршија во полицијата и, како што се чини, тоа што се случува околу нив многу ги вознемирило. Меган Маркл и Хари живеат со малиот ...
| | веќе видена | слични

Целиот свет впери со прст кон неа! Сите мислеа дека Меган Маркл е виновна што принцот Хари го напушти кралското семејство! Сега е откриена целата вистина! Кога ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл се исплашени терористи ќе им го киднапираат синот Арчи пишува британски „ Сан “ Двајцата велат дека се исплашени за своите животи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 484 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 276 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 105 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Со една реченица и едно фото кажано е се. Ова е потегот на Ајакс, на еден од најславните клубови во светот за настаните кои го тресат Минеаполис, па и САД. Се ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хари и Вилијам повторно разговараат, ги обедини грижата за нивниот татко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: