Симов: Не го разбирам ова плеј-аут БЕЗ ИСПАЃАЊЕ… Да, Силекс сака да игра, ама ако ни дозволат со 8 фудбалери

Силекс беше најголемото изненадување во сезоната во Првата македонска фудбалска лига, пред прекинот поради пандемијата од коронавирусот. Кратовци во моментов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кон средината на јуни ќе продолжи фудбалската лига на Македонија во фудбал. По завршувањето на регуларниот дел ќе се игра плеј-оф и плеј аут лига. Првите шест ...
| | веќе видена | слични

Молк во македонската фудбалска федерација по вчерашната скандалозна и криминална одлука на Управниот одбор да ги задоволи бизнис – политичките интереси на ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Арена, претседателот на ФСЦГ, Дејан Савичевиќ ја објасни одлуката за решавање на првенството на теренот, а тој исто така имаше јасен став за ...
| | веќе видена | слични

ФК Силекс останува доследен на ставот - УО на ФФМ нема право да го менува системот на натпреварување. Промената на системот на натпреварување во ПМФЛ подлежи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предвремената кампања на СДСМ резултираше со тоа над 80 луѓе од врвот на СДСМ и 200 лица само од УЈП да завршат во самоизолација, изјави вечерва за ТВ Канал 5 ...
сите 309 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 534 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Од почетокот на вонредната состојба досега Министерството за внатрешни работи издало речиси 45.000 пасоши. Од Министерството велат дека е надмината пасошката ...
сите 163 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 95 | | | веќе видена

Националната гарда е забележана на улиците на Вашингтон по деновите на насилни немири низ десетици американски градови додека американскиот претседател Доналд ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симов: Не го разбирам ова плеј-аут БЕЗ ИСПАЃАЊЕ… Да, Силекс сака да игра, ама ако ни дозволат со 8 фудбалери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: