Во Прилеп 5 оздравени пациенти и 2 новозаболени лица


2 копии

Охрид, 30. мај 2020 (Inpress) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Изминатото деноноќие во Велес е регистриран нов случај на коронавирус, здравствен работник од приватното здравство, кој подолго време не одел на работа. ...
| | веќе видена | слични

Лице вработено како технички персонал во градинка во Липково, е позитивен на коронавирус, покажал скринингот на вработените во градинките во Североисточниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 892 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 433 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 268 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 102 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 167 | | | веќе видена

Мицкоски и Чулев се несовесни, а изборите се решение за нивното неодговорно однесување, смета владејачкиот СДСМ. Партијата преку соопштение укажува дека ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Прилеп 5 оздравени пациенти и 2 новозаболени лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: