Покетино: Му кажав на Мурињо дека ќе го наследам во Мадрид, а видете што се случи потоа – неверојатно!

Maрисио Покетино не ја крие желбата еден ден да биде тренер на Реал Мадрид. Аргентинскиот стратег тоа му го кажал и на Жозе Мурињо додека Португалецот ги ...
| | веќе видена | слични

Tренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо смета дека на Премиер лигата ќе и треба време да се врати во вистинскиот ритам. Тимот веќе некое време тренира, а од оваа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лондон, 28 мај 2020 (МИА) – Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 во Англија. – Да бидам искрен, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жозе Мурињо вели дека индивидуалните тренинзи одземаат многу време и напор, „специјалниот" ја прокоментира и смешната слика со велосипед по терените, објаснува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 739 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 337 | | | веќе видена

Aмериканскиот Оддел за правда и Федералното биро за истраги тврдат дека неименувани држави манипулираат со информациите за да ја влошат ситуацијата во САД ...
сите 385 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 502 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 334 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 168 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се направени повеќе од 1000 тестови. Практично, во општините кои се сметаат за жаришта на корона вирусот, и од каде во изминатите три ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покетино: Му кажав на Мурињо дека ќе го наследам во Мадрид, а видете што се случи потоа – неверојатно!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: