БУНДЕСЛИГА: Баерн „гори“ за одмазда по понижувачките 5:1, и навива за Волфсбург


Во првиот круг од овосезонската Бундеслига, како „гром од ведро небо“ стигна резултатот од Франкфурт, кога Ајнтрахт го понижи Баерн Минхен со убедливи 5:1. Тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шалке попладнево загуби од Вердер Бремен со 0:1 во 29. коло од Германското фудбалско првенство и го запиша четвртиот пораз по ред. Клуб од Гелзенкирхен нема ...
| | веќе видена | слични

Во Шалке 04 го нашле виновникот за слабите изданија во Бундес лигата по рестартот. Но тоа не е тренерот Давид Вагнер, туку голманот Маркус Шуберт. „Сините“ од ...
| | веќе видена | слични

Каи Хаверц со синоќешниот гол со кој му донесе победа на Баер Леверкузен од 1-0 на гостувањето кај Фрајбург, испиша историја на Бундеслигата, бидејќи стана ...
| | веќе видена | слични

Баер Леверкузен како гостин извојува значајна победа против Фрајбург од 1-0, а стрелец на голот беше кој друг, ако не Кај Хаверц, еден од моментно најопасните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 440 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 545 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 526 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БУНДЕСЛИГА: Баерн „гори“ за одмазда по понижувачките 5:1, и навива за Волфсбург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: