Новиот „Сан Сиро“ ќе чини 1 милијарда евра

6 копии

Интер и Милан се блиску до реализацијата на нивниот проект за изградба на нов стадион, откако локалниот совет на Милано одлучи дека стадионот „Сан Сиро“ не е ...
| | веќе видена | слични

Градот Милно ќе остане без еден од своите најголеми спортски белези, стадионот „Џузепе Меаца“. Стадионот кој е изграден речиси пред еден век, односно во 1925 ...
| | веќе видена | слични

Еден од култните и најомилените стадиони во светот повеќе нема да постои, барем не во форма во која го знаевме. Џузепе Меаца, како што е и неговото официјално ...
| | веќе видена | слични

Еден од најпознатите стадиони во историјата, миланскиот „Џузепе Меаца“ и дефинитивно заминува во историјата. Тој ќе биде урнат, а неколку стотина метри ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Избори мора да има и ќе има, но не по цена на животот и здравјето на граѓаните. Дали ќе се случат во јули, август или септември, тоа треба да кажат бројките во ...
сите 627 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот „Сан Сиро“ ќе чини 1 милијарда евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: