Да залечиме некоја рана во карантинов со нашиот специјален рецепт, вели режисерот Ставрески пред ТВ-премиерата на „Исцелител“


Македонскиот филм „Исцелител“ , деби на режисерот Ѓорче Ставрески утре ќе има ТВ-премиера, на првиот канал на Македонската радиотелевизија (МРТ) во 21:30 ...
| | веќе видена | слични

Популарниот холивудски режисер Џејмс Камерон одлучи да го продолжи снимањето на филмот „Аватар 2“ и најави дека снимањето ќе продолжи во Нов Зеланд, пренесе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 804 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најава на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 345 | | | веќе видена

Тормозењето на граѓаните не значи дека СДСМ има стратегија и мерки против епидемијата. Македонија е црна дамка на ковид мапата на Европа.Заев и Филипче преку ...
сите 552 | | | веќе видена

За граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, Петровец и Студеничани, во Куманово, Липково, Штип, ...
сите 251 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 538 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да залечиме некоја рана во карантинов со нашиот специјален рецепт, вели режисерот Ставрески пред ТВ-премиерата на „Исцелител“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: