Пеп ги сака Семедо, Хаверц, Бенасер, Чилвел, Кулибали…, ама се зависи од судот во Лозана!


Кон крајот на идниот месец треба да се знае дали Манчестер Сити ќе може во следните сезони да игра во ЛШ или не. Имено “граѓаните“ ангажирале адвокатски ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола во повеќе наврати има нагласено дека никогаш повеќе нема да се види играч како Лионел Меси, а истото мислење го дели и неговиот долгогодишен ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот првак Барселона во полн ек трениира и се подготвува за продолжување на сезоната. Меѓу играчите на каталонскиот гигант владее голем оптимизам, а на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кевин Де Брујн неодамна изјави дека ќе ја разгледа опцијата за заминување од Манчестер Сити доколку биде потврдена одлуката на УЕФА да им се забрани настап во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Арјен Робен го опиша својот поранешен тренер Пеп Гвардиола како „мајстор на напаѓачкиот фудбал“ и нема сомнеж дека тој е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја коментираше моменталната состојба во светот, кој е парализиран со месеци поради епидемијата на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пеп ги сака Семедо, Хаверц, Бенасер, Чилвел, Кулибали…, ама се зависи од судот во Лозана!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: