КОВИД - 19: Латинска Америка е ново жариште, но алармантно е и во Африка


3 копии

Владата на Индија најави дека планира понатамошно олеснување на мерките за карантин, и покрај тоа што денеска е пријавен рекорден број на новозаразени со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
7 копии

Ситуацијата со коронавирусот во Бразил е надвор од контрола и експлодира, јавуваат бројни медиуми. Во последните 24 часа се регистрирани рекордно заразени и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

- Несомнено е дека имаме еден втор бран кој е резултат на непочитување на мерките за заштита. Но зголемениот број на заболени може да се каже дека е очекуван ...
сите 605 | | | веќе видена

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на ...
сите 360 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 501 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 311 | | | веќе видена

Mинистерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, денескa, (петок, 05.06.2020 година), во 16:30 часот, ќе одржи прес-конференција. Акредитираните новинари за ...
сите 161 | | | веќе видена

Од отворањето на угостителските објекти во Македонија, после периодот на неработење заради епидемијата на коронавирусот, до денес Пазарниот инспекторат изрекол ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД - 19: Латинска Америка е ново жариште, но алармантно е и во Африка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: