Mалолетник се бори за живот по сообраќајка на „Џон Кенедеи“ во Скопје


Вчера околу 17 часот на улицата „Џон Кенеди“ во Скопје се случила тешко сообраќајна незгода во која три лица се тешкоповредени.Во сообраќајката учествувале ...
| | веќе видена | слични

Две лица загинале, а повеќе се повредени во сударот помеѓу автомобил и автобус, кој околу 8 часот утрово се случил на магистралниот пат Подгорица – Никшиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

На состанокот на Комисијата за заразни болести се предложило да се направи масовен скрининг во Скопје, Тетово, Штип и Липково. Предложена е исто така и дневна ...
сите 477 | | | веќе видена

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
сите 728 | | | веќе видена

Во рамки на скринингот, во приватен дом за стари лица, што има објекти во Ченто и Кадино, во едниот се позитивни две штитенички, а во другиот тројца вработени. ...
сите 193 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 185 | | | веќе видена

Не смее да дозволи Комисијата за заразни болести да потпадне под политички притисок истакна доктор Ненад Лазаров во гостувањето во емисијата „А што не е ...
сите 396 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 89 | | | веќе видена

Во Скопје од денеска повторно е уникнат бесплатниот превоз за пензионерите кој важеше за деновите вторник , петок, сабота и недела . Граѓаните кои ќе користат ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mалолетник се бори за живот по сообраќајка на „Џон Кенедеи“ во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: