Херта со нова убедлива победа


Од „рестартирањето“ на второто по квалитет фудбалско натпреварување во Германија, Штутгарт до вечерашниот меч претрпе два порази во кои не настапи нашиот Дарко ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ги доби првите минути во германската втора Бундеслигата по долгата корона пауза, и тоа во херојскиот пресврт кој го ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ги одигра првите официјални минути во дресот на Штутгарт по паузата поради пандемијата на коронавирусот. Штутгарт ...
| | веќе видена | слични

Дарко Чурлинов конечно доби шанса да игра по пауза од речиси три месеци и како резерва од 78-мата минута влезе во игра за Штутгарт на дербито против Хамбургер, ...
| | веќе видена | слични

Штутгарт – Хамбургер (фудбал, Германија 2, 20.30 часот) Ова е дерби на германската Цвајта, станува збор за дуел помеѓу третиот и вториот на табелата, но и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Херта со нова убедлива победа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: