Кедира: Мурињо е најдобриот со кој работев

Tренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо смета дека на Премиер лигата ќе и треба време да се врати во вистинскиот ритам. Тимот веќе некое време тренира, а од оваа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лондон, 28 мај 2020 (МИА) – Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 во Англија. – Да бидам искрен, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жозе Мурињо вели дека индивидуалните тренинзи одземаат многу време и напор, „специјалниот" ја прокоментира и смешната слика со велосипед по терените, објаснува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 473 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 596 | | | веќе видена

Додека траеше погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД. Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред ...
сите 302 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кедира: Мурињо е најдобриот со кој работев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: