Роналдо емотивно се прости од неговиот поранешен тренер: Ме научи на работи кои не замислував дека ќе ми требаат


2 копии

Поранешниот тренер на Лацио, Наполи и Интер, Луиџи Џиџи Симони почина вчера на 82 годишна возраст. Симони беше во тешка состојба откако минатата година доживеа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мирко Вучиниќ даде интервју за „Скај Спорт“ во кое помеѓу другото зборуваше за еден од најтешките моменти во кариерата. По тој повод зборуваше за најтешкиот ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за „Скај Спорт Италија“, Мирко Вучиниќ се сеќава на дерби победа над Лацио во 2010 година, тој постигна два гола, а потоа следувало големо славје. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо емотивно се прости од неговиот поранешен тренер: Ме научи на работи кои не замислував дека ќе ми требаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: