Гол-машина: Сите 10 голови на Халанд за 540 минути во дресот на Борусија (ВИДЕО)


Eрлинг Халанд е играч од кој Европа многу очекува, младиот голгетер играше одлично во редовите на Салзбург, а со такво темпо продолжи и во Борусија Дортмунд. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Екипата на Баерн Минхен вечерва игра со Фортуна во дуел од 29-то коло од Бундеслигата. Гостите во 15. минута преку дефанзивецот Матијас Јоргенсен ја затресоа ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски не застанува да постигнува погодоци во дресот на Баерн Минхен, а со денешните два на натпреварот против Фортуна Дизелдорф, напаѓачот стигна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 215 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 311 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гол-машина: Сите 10 голови на Халанд за 540 минути во дресот на Борусија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: