Здравствени протоколи за работа на хотелите и туристичките објекти во Грција

14 копии

План за управување со сомнителен случај на ковид-19, потребно е да имаат сите хотели и туристички објекти во Грција, согласно здравствените протоколи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред да изберете хотел во кој би престојувале ова лета, а преферирате базени, внимавајте на тие што ги има во понудата, зошто на затворените базени во грчките ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Хрватска од идната недела ја почнува летната туристичка сезона. До крајот на мај патувањето ќе биде олеснето за Словенија, Австрија, Унгарија, Чешка и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сите хотели и туристички објекти во грција ќе мора да имаат план за управување со сомнителен случај на ковид-19 додека пак хотелите со капацитет од 50 и повеќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Избори мора да има и ќе има, но не по цена на животот и здравјето на граѓаните. Дали ќе се случат во јули, август или септември, тоа треба да кажат бројките во ...
сите 646 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравствени протоколи за работа на хотелите и туристичките објекти во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: