Покетино: На Мурињо еднаш му кажав дека еден ден ќе седнам на неговото столче во Реал Мадрид, но...

Додека Мурињо бил тренер на Реал Мадрид, Покетино во една прилика му рекол дека еден ден ќе го наследи португалецот, но се случи спротивното. Англија Покетино ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Њукасл започнало преговори со Барселона за Филипе Кутињо, пренесуваат шпанските медиуми. Њукасл во наредните недели и официјално ќе премине во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медиумите во Англија и Шпанија пишуваат дека тимот на Њукасл веќе почнал преговори со две можни засичувања на клубот. Станува збор за одлични фудбалери кои со ...
| | веќе видена | слични

Доаѓањето на богатите сопственици во голема мерка ќе ја промени судбината на Њукасл. Клубот, кој последниве години се базираше главно на опстанок во лигата, ќе ...
| | веќе видена | слични

Иако екс тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино беше означен како прва желба, сепак британски „Телергаф“ повикувајќи се на сигурни извори, објави дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покетино: На Мурињо еднаш му кажав дека еден ден ќе седнам на неговото столче во Реал Мадрид, но...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: