Поранешниот македонски селектор најсериозен кандидат за клупата на Загреб


Поранешниот македонски селектор Ивица Обрван, е еден од кандидатите за наследник на Веселин Вујовиќ на клупата на ППД Загреб.Обрван е еден од тројцата меѓу кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Робин Кантегрел заедно со Борко Ристовски и Марко Кизиќ ќе бидат задолжени за голот на Вардар во новата сезоната. Францускиот чувар на мрежата во таборот на ...
| | веќе видена | слични

Како што и се најавува, од следната сезона 2020/2021 Робин Кантегрел треба да ги брани боите на Вардар. Овој француски голман во составот на „црвено-црните“ ќе ...
| | веќе видена | слични

Вчера беше објавено дека Веселин Вујовиќ го раскинал договорот со ППД Загреб и предвреме ќе си замине од редовите на хрватскиот гигант. Вујовиќ потпиша ...
| | веќе видена | слични

Веселин Вујовиќ не ја исклучи можноста да се врати во Вардар откако ќе ги реши приватните проблеми поради кои го напушти Загреб. Легендарниот тренер на Вардар, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборите се решение и треба да се одржат во првиот можен рок, секако по завршување на вонредната состојба и согласно состојбата со епидемијата, изјави ...
сите 631 | | | веќе видена

Од првомајските празници наваму е во благ, но константен пораст кривата на нови заболени, пресметано со просек од пет дена, за да се отстранат евентуални ...
сите 177 | | | веќе видена

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 145 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот македонски селектор најсериозен кандидат за клупата на Загреб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: