Медиумска писменост за млади-онлајн настава во време на корона кризата


5 копии

Данска е една од првите земји што ги отворија своите општества на 15 април, по еден месец карантин, дозволувајќи им на учениците до петто одделение да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте, изјавил дека нема да им дозволи на учениците да се вратат во училиште сè додека не биде достапна вакцина против ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

За учениците од 1. до 4. одделение во Хрватска денеска повторно почна наставата, по паузата поради епидемијата на коронавирус. Хрватските медиуми пренесуваат ...
| | веќе видена | слични

Кога корона кризата им нанесе удар, иновативноста е единствен начин да заработат, зашто како училиште за странски јазици во овие месеци немаа приходи, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

На состанокот на Комисијата за заразни болести се предложило да се направи масовен скрининг во Скопје, Тетово, Штип и Липково. Предложена е исто така и дневна ...
сите 888 | | | веќе видена

Нема ниту еден позитивен на коронавирусот од вработените во детските градинки во Прилеп, Кривогаштани, Крушево и во Македонски Брод, информираат од прилепскиот ...
сите 483 | | | веќе видена

Од петокот воопшто нема канал за комуникација на кој што се соопштуваат позициите за изборите, бидејќи ситуацијата е алармантна, оттогаш наваму имаме неколку ...
сите 327 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 153 | | | веќе видена

Националната гарда е забележана на улиците на Вашингтон по деновите на насилни немири низ десетици американски градови додека американскиот претседател Доналд ...
сите 336 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 114 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 442 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медиумска писменост за млади-онлајн настава во време на корона кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: