НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Менш и Леверкузен ќе одиграат ефикасно


2 копии

Шалке попладнево загуби од Вердер Бремен со 0:1 во 29. коло од Германското фудбалско првенство и го запиша четвртиот пораз по ред.Клуб од Гелзенкирхен нема ...
| | веќе видена | слични

Во Шалке 04 го нашле виновникот за слабите изданија во Бундес лигата по рестартот. Но тоа не е тренерот Давид Вагнер, туку голманот Маркус Шуберт. „Сините“ од ...
| | веќе видена | слични

Фрајбург – Баер Леверкузен (20:30 ч.) Откако натпреварите во Бундеслигата продолжија без присуство на гледачи, не е привилегија да се игра на свој терен. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен ...
сите 535 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Добивме лична карта во ОН и сме препознаени како македонци од Северна Македонија, кои говорат македонски јазик. Потпишавме договор со нашиот источен сосед. ...
сите 364 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на ...
сите 173 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Менш и Леверкузен ќе одиграат ефикасно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: