Поранешниот тим на Несторовски и Трајковски се враќа во професионалниот фудбал

Одлични вести за Палермо, првиот клуб основан на Сицилија и во јужниот дел на Италија воопшто. Седмиот најстар клуб во оваа земја повторно се враќа во ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски во последните две години постојано беше поврзуван со трансфер во Црвенз звезда, но тој на крајот остана во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашиот репрезентативец и интернационалец, Илија Несторовски за Арена спорт даде опширно интервју во кое се осврна на повеќе теми. Најинтересната е за нас во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никола Калиниќ кој ќе остане запаметен по тоа што поради недисциплина беше исфрлен од репрезентацијата на „коцкестите“ од Светското првенство во 2018 во кое ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот хрватски репрезентативец Никола Калиниќ наскоро ќе ги засили редовите на Фенербахче. Калиниќ сезонава игра во Рома како позајмен играч од Атлетико ...
| | веќе видена | слични

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот тим на Несторовски и Трајковски се враќа во професионалниот фудбал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: