Конкуренцијата за Македонија поголема – и Русија бара вајлд-карта за Египет

Русија е најновата селекција која најави дека ќе бара вајлд-карта за учество на Мундијалот во Египет идната година.Ова не е добра вест за нашата селекција, со ...
| | веќе видена | слични

Како што официјално информираат од клубот, РК Охрид ќе аплицира за „вајлд карта“ за учество во Европа. На 13 мај Ракометната федерација на Македонија веќе ги ...
| | веќе видена | слични

Како секоја сезона така и во оваа Европската ракометна федерација (ЕХФ) го бира најдобриот тим во Лигата на шампионите со тоа што актуелнава кампања беше ...
| | веќе видена | слични

Македонија и дефинитивно ќе има четири конкуренти за добивање вајлд-карта за настап на Светското првенство во Египет, на почетокот од следната година. Покрај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конкуренцијата за Македонија поголема – и Русија бара вајлд-карта за Египет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: