Пандемијата досега го чини Манчестер Ј. околу 31 милион евра

Англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед соопшти дека пандемијата на коронавирусот досега го чини 28 милиони фунти (околу 31 милион евра) и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Манчестер јунајтед подигна кредит во висина од 140 милиони фунти од отворената кредитната линија до април 2025 година. Кредитот за англискиот клуб доаѓа од ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена Манчестер јунајтед објави дека кризата предизвикана од коронавирусот ги зголеми долговите на англискиот тим на речиси половина милијарда ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед објави дека досега одложените натпревари поради коронавирусот го чинат 28 милиони фунти, а очекувањата се дека загубите ќе бидат и драстично ...
| | веќе видена | слични

Во првите три месеци од 2020 година, Манчестер Јунајтед го зголеми својот долг за дури 42 проценти. Неверојатни бројки објавија британските медиуми, според кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата досега го чини Манчестер Ј. околу 31 милион евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: