Ова е дрим-тимот на Капело, составен од играчи кои ги тренирал…


Франко Барези е име кое со големи букви е запишано во историјата на Милан и на италијанскиот фудбал, а причината за тоа се одличните партии, големата трага, ...
| | веќе видена | слични

25 мај 1995 година, точно пред 25 години на „Ернст Хапел“ во Виена се одигра финалето во Лигата на шампионите помеѓу Ајакс и Милан. Тоа беше цврсто финале кое ...
| | веќе видена | слични

Низ историјата на европскиот фудбал постојат многу генерации кои воодушевувале на теренот. Меѓу оние дрим тимови кои ќе се памeтат уште долго, секако е ...
| | веќе видена | слични

Финалето се одигра на страдионот „Ернст Хапел“ во Виена, силите ги одмерија едни од најголемите фудбалски клубови на светот со две различни филозофии во тоа ...
| | веќе видена | слични

Познатиот италијански стратег Фабио Капело во текот на богатата кариера работеше со навистина голем број фантастични фудбалери. Се започна на клупата на Милан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 249 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Со една реченица и едно фото кажано е се. Ова е потегот на Ајакс, на еден од најславните клубови во светот за настаните кои го тресат Минеаполис, па и САД. Се ...
сите 193 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е дрим-тимот на Капело, составен од играчи кои ги тренирал…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: