Покетино: На Мурињо му реков дека јас ќе седнам на неговото место во Реал, на крајот тој седна на моето во Тотнем

Додека Мурињо бил тренер на Реал Мадрид, Покетино во една прилика му рекол дека еден ден ќе го наследи португалецот, но се случи спротивното.Покетино не крие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медиумите во Англија и Шпанија пишуваат дека тимот на Њукасл веќе почнал преговори со две можни засичувања на клубот. Станува збор за одлични фудбалери кои со ...
| | веќе видена | слични

Иако екс тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино беше означен како прва желба, сепак британски „Телергаф“ повикувајќи се на сигурни извори, објави дека ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Бенитез, како што информира британскиот „Телеграф“ нема желба да остане во кинескиот клуб Далијан. Искусниот шпански тренер има намера повторно да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 581 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 737 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најва на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 338 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 500 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 168 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се направени повеќе од 1000 тестови. Практично, во општините кои се сметаат за жаришта на корона вирусот, и од каде во изминатите три ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покетино: На Мурињо му реков дека јас ќе седнам на неговото место во Реал, на крајот тој седна на моето во Тотнем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: