Патувај низ Македонија: Станечки, Дуфски, Пехчевски, Бабунски - водопади кои мора да се посетат


Македонија крие многу природни убавини, кои изгледаат како места од бајките. Во оваа магија спаѓаат и водопадите, едни од најфасцинантните природни убавини, ...
| | веќе видена | слични

Бислимската Клисура, иако мала по должина од само седум километри, стана вистинска атракција за кумановци, кои секое слободно време го поминуваат таму, особено ...
| | веќе видена | слични

Сместена е на околу пет километри од Куманово од вливот на Кумановска Река до селото Пчиња. Младите и рекреативците секојдневно споделуваат фотографии од ...
| | веќе видена | слични

Природните убавини се заштитен знак на Македонија. Каде и да отидете во кој дел од земјта да се наоѓате, секаде ќе најдете нешто убаво. Некое место каде ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Боусер, денеска повика на повлекување на воените единици од американската престолнина, кои беа испратени од други ...
сите 334 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 325 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 200 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патувај низ Македонија: Станечки, Дуфски, Пехчевски, Бабунски - водопади кои мора да се посетат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: