200 дена по вонредната состојба ќе пазариме според протоколот за заштита

Владата на синоќешната седница ги донесе измените на Уредбата со законска сила за примена на Законот за трговија за време на вонредна состојба согласно која за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Владата на Република Северна Македонија, на 57-мата седница, одржана на 26 мај 2020 година, донесе Одлука за изменување и дополнување на Одлуката за мерки за ...
| | веќе видена | слични

Владата на 57. седница донесе Одлука за изменување и дополнување на Одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на Коронавирус КОВИД-19, со која од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со одлука на Владата од утре може да отпочнат со работа кафетериите и угостителските објекти со посетители во отворените делови на овие објекти, со ...
| | веќе видена | слични

За да можат од утре да започнат со работа на отворено кафетериите и угостителските објекти за исхрана мора да ги почитуваат Протоколите донесени од Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Владата ги објавени протоколите за отворање и работа на кафетериите и угостителските објекти за исхрана. Од утре може да почнат со работа кафетериите и ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на коронавирус беше забранета работата на кафетерии, барови и клубови, а единствено беше дозволено продажба на кафе и безалкохолни пијалоци ...
| | веќе видена | слични

Согласно уредба на Владата поради пандемијата со коронавирусотбеа затворени се сите угостителски објекти и ресторани кои вршат подготовка и продажба на храна, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 234 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

200 дена по вонредната состојба ќе пазариме според протоколот за заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: