Учениците сè помалку го сакаат училиштето

Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период, 35 отсто не знаат што претставува овој период, а 55 отсто немаат соодветни ...
| | веќе видена | слични

За да ја намалат „даночната дискриминација“, Новинарите за човекови права почнуваат со собирање 10.000 потписи за намалување на ДДВ-то на производите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарските тинејџери се на првото место во однос на пушењето, употребата на алкохол, канабис и раниот почеток на сексуалниот живот. Ова го покажува извештајот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имало еден период кога не биле свесни и кога циркулирале низ градот Скопје, вели министерот за здравство, Венко Филипче за големиот број заразени со ...
сите 439 | | | веќе видена

Штотуку се одржува прес конфеернцијата на кадарот на СДСМ во МВР, Славјанка Петровска за тоа дека Мицкоски пред некој бил во кафеана и дека МВР ќе поднело ...
сите 259 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 568 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 359 | | | веќе видена

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на ...
сите 304 | | | веќе видена

Народот ќе одлучи на избори кој ќе биде премиер, но денес има поважна тема, а тоа е за жал рекордната бројка на новозаболени од корона заразата и губењето на ...
сите 325 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учениците сè помалку го сакаат училиштето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: