Со гаџетите и модерната технологија до позитивни промени во животниот стил


3 копии

Во претходните неколку месеци, апликациите за онлајн вежбање доживеаја вистински подем, па се проценува дека 10-те најпопуларни фитнес апликации во светот ...
| | веќе видена | слични

Кога целиот свет е фокусиран на една состојба, најдобриот лек секогаш е дефокусот од истата. Затоа е важно колку што може повеќе да вежбате ментална гимнастика ...
| | веќе видена | слични

Дали одите да уринирате пред да влезете во автомобилот, пред да одите да гледате филм или пред вежбање, па дури и кога немате потреба од тоа? Уролозите ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата нѐ затвори во нашите домови, па освен повремените прошетки или одењето на работа (за некои од нас), повеќето луѓе немаат физичка активност, барем ...
| | веќе видена | слични

Наоѓањето време да се посветите на вежбањето може да биде вистински предизвик, принудувајќи многумина од нас вежбањето да го направат набрзина само тогаш кога ...
| | веќе видена | слични

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со гаџетите и модерната технологија до позитивни промени во животниот стил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: