Скопјани сакаат да рециклираат, но на градот му недостигаат контејнери за селекција на отпад

Благодарение на потенцирањето на важноста на рециклирањето на глобално ниво, жителите на Скопје покажуваат се’ поголема наклонетост и одговорност кон ...
| | веќе видена | слични

Во некои од селата во средна Дебрца, деновиве пристигнаа кантите за собирање отпад кои општината ги обезбеди преку грант во рамките на Проектот „Унапредување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Велес во соработка со ПАКОМАК вчера постави 15 контејнери за стакло во Градот и во Башино Село. Сега вкупниот број на контејнери во градот и некои од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша указот за законот за априлскиот попис, но клинчот меѓу власта и опозицијата за веродостојноста на оваа операција не ...
сите 489 | | | веќе видена

Во завршницата од Мундијалот станува јасно дека рекордот на Кирил Лазаров со 92 гола на Мундијалот во 2009 година нема да биде загрозен. Најдобар стрелец на ...
сите 381 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 274 лица сомнителни и ...
сите 661 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 300 | | | веќе видена

Наставниците на стручните уметнички предмети од Државно средно училиште за ликовна уметност и дизајн „Лазар Личеноски“ со писмо до министерката за образование ...
сите 320 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани сакаат да рециклираат, но на градот му недостигаат контејнери за селекција на отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: