Скопјани сакаат да рециклираат, но на градот му недостигаат контејнери за селекција на отпад

3 копии

Благодарение на потенцирањето на важноста на рециклирањето на глобално ниво, жителите на Скопје покажуваат се’ поголема наклонетост и одговорност кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани сакаат да рециклираат, но на градот му недостигаат контејнери за селекција на отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: