Уште нема датум за избори, а партиите веќе влегоа во кампања


3 копии

Избори мора да има и ќе има, но не по цена на животот и здравјето на граѓаните. Дали ќе се случат во јули, август или септември, тоа треба да кажат бројките во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите анкети покажуваат дека 75 отсто од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брзи парламентарни избори, првенствено затоа што луѓето сѐ уште се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За ВМРО-ДПМНЕ државниот интерес и здравјето на граѓаните се главни приоритети при договарањето на новиот датум за одржување на парламентарните избори, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, вечерва во Телевизија 24, а во врска со потенцијалниот датум за избори му посочи на Мухамет Зекири, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити, во вечерашното гостување на Алсат вели дека разликите околу датумот за одржување на изборите помеѓу владејачката СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Артан Груби од ДУИ за Канал 5 изјави дека скоро сите политички партии се согласуваат изборите да се одржат на 5 јули. – На лидерските средби кај претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

енералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во гостување во емисијата ТВ 24 вели дека за ВМРО-ДПМНЕ не е опција да се организираат избори спротивни на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири вечерва во дебата на ТВ 24 го обвини министерот за внатрешни работи Наќе Чулев дека дозволил да не се казнуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 259 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште нема датум за избори, а партиите веќе влегоа во кампања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: