Русија потврди дека ќе го применува Договорот за отворено небо

2 копии

САД би можеле да извршат нуклеарно тестирање во живо во рок од неколку месеци ако претседателот го побара тоа, изјави висок официјален претставник на Пентагон, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД ќе изгубат најмногу од излегувањето од договорот за отворено небо, а за Русија речиси ништо нема да се промени во случај Вашингтон да го истера до крај ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поранешниот виш дипломат на Стејт департментот во реакција за српската редакција смета дека тоа може да се направи со потпис од претседателите Трамп и Путин, и ...
| | веќе видена | слични

Ослободувањето на Талибанците е дел од размената на затвореници според договорот меѓу Талибанците и САД во Доха во февруари, како предуслов за мировните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Авганистанската Влада ги повика Талибанците да го продолжат тридневниот прекин на огнот, воведен во пресрет на Фитр Бајрам, кој истекува денеска на полноќ. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу 100 талибански затвореници се ослободени од воен затвор во Авганистан, како дел од одговорот на Владата на изненадувачкиот прекин на огнот, предложен од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 561 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 186 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 243 | | | веќе видена

Петти јули е датумот кога ќе се случат изборите, тоа се 22 дена по завршување на вонредната состојба, согласно законот, изјави денеска Сања Лукаревска, ...
сите 414 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук се обрати откако секојдневно се зголемува бројот на заразени. Спред него, не е време за париски конфликти и ...
сите 133 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Мицкоски и Чулев се несовесни, а изборите се решение за нивното неодговорно однесување, смета владејачкиот СДСМ.Партијата преку соопштение укажува дека ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија потврди дека ќе го применува Договорот за отворено небо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: