„Кабиб не е само борач, многумина би заспале од неговиот аперкат“


Aндерсон Силва и Конор Мекгрегор би предизвикале голем интерес од светската публика. Силва во текот на кариерата се бореше во средна категорија, додека Конор ...
| | веќе видена | слични

Конор Мекгрегор би можел да испише историја во УФЦ како првиот борец со титули во три различни категории бидејќи се погласно се зборува за негова борба против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конор МекГрегор состави листа на најдобрите ММА борци на сите времиња и себеси се постави на второто место зад Бразилецот, Андерсон Силва. „Андерсон е број ...
| | веќе видена | слични

Џон Џонс и Френсис Нгану се јавија на социјалните мрежи по неуспешните преговори со УФЦ за мега-дуел во тешка категорија, обвинувајќи го шефот на УФЦ, Дејна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Кабиб не е само борач, многумина би заспале од неговиот аперкат“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: