Полицијата во Бурунди уапси над 200 набљудувачи на изборите

2 копии
2 копии
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека неговиот руски колега Владимир Путин не сака тој да победи на претседателските избори во САД, кои се закажани ...
| | веќе видена | слични

Останато

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 285 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Заводот за извршување на кривични санкции во Русија објави дека опозиционерот Алексеј Навални, кој беше уапсен синоќа на враќање од Германија на аеродромот ...
сите 133 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата во Бурунди уапси над 200 набљудувачи на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: