Русија потврди дека ќе го применува Договорот за отворено небо

2 копии

САД би можеле да извршат нуклеарно тестирање во живо во рок од неколку месеци ако претседателот го побара тоа, изјави висок официјален претставник на Пентагон, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД ќе изгубат најмногу од излегувањето од договорот за отворено небо, а за Русија речиси ништо нема да се промени во случај Вашингтон да го истера до крај ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поранешниот виш дипломат на Стејт департментот во реакција за српската редакција смета дека тоа може да се направи со потпис од претседателите Трамп и Путин, и ...
| | веќе видена | слични

Ослободувањето на Талибанците е дел од размената на затвореници според договорот меѓу Талибанците и САД во Доха во февруари, како предуслов за мировните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Авганистанската Влада ги повика Талибанците да го продолжат тридневниот прекин на огнот, воведен во пресрет на Фитр Бајрам, кој истекува денеска на полноќ. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу 100 талибански затвореници се ослободени од воен затвор во Авганистан, како дел од одговорот на Владата на изненадувачкиот прекин на огнот, предложен од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 257 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 382 | | | веќе видена

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Боусер, денеска повика на повлекување на воените единици од американската престолнина, кои беа испратени од други ...
сите 281 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 238 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија потврди дека ќе го применува Договорот за отворено небо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: