Македонците посклони да веруваат во теории на заговор за Ковид-19 од Новозеланѓаните

Дали довербата во владите може да ги спречи граѓаните да веруваат во теории на заговор за Ковид-19? Ана Стојанов , социјален психолог од Универзитетот во Отаго ...
| | веќе видена | слични

Многу корисници на „Инстаграм“, како и оние кои работат на промоција на социјалните мрежи на одреден бренд, се обидуваат да ја најдат добитната комбинација на ...
| | веќе видена | слични

Мажите на кои им е подолг домалиот прст имаат помал ризик од смрт од Ковид-19, вели ново истражување. Научниците кои проучувале 200.000 луѓе во 41 земја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
сите 281 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 196 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 256 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 229 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Барак Обама вчера ги повика Американците да ја искористат итноста на протестите заради смртта на Афроамериканецот Џорџ ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците посклони да веруваат во теории на заговор за Ковид-19 од Новозеланѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: