„Јас ги вакцинирав синовите против ХПВ“. Со ова епидемиолог ги убедува охриѓани дека вакцината им е безбедна за ќерките

Процентот на вакцинирани девојчиња со ХПВ - вакцина во Охрид во 2019 година изнесува 31,07 отсто. За стравот на родителите д-р Јованка Стурлакова-Коровешоска, ...
| | веќе видена | слични

Велиме дека целта на образовниот систем е да всади љубопитност, имагинација, иновација, самоиницијативност и претприемачки дух и да им помогне на децата да ...
| | веќе видена | слични

Не сите дигитални програми и апликации, толку разнобојни и наводно пријателски за учениците како што на прв поглед изгледаат, всушност им помагаат на децата да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 192 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 200 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Јас ги вакцинирав синовите против ХПВ“. Со ова епидемиолог ги убедува охриѓани дека вакцината им е безбедна за ќерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: