Родман: Не ми беше гајле за Џордан, јас и од претходно си бев познат


Денис Родман отсекогаш импонирал со својата егоцентричност, а поранешната НБА-ѕвезда во ист стил продолжува и по завршувањето на кариерата. За разлика од голем ...
| | веќе видена | слични

Кармело Ентони внимателно ги проследи сите десет епизоди од документарецот „Последниот танц“ во кој главната улога ја имаше Мајкл Џордан и секако генерацијата ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите во НБА лигата се едни од најплатените спортисти на светот, но не сите знаат да ги ценат заработените пари. Добро се познати приказните за голем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајкл Џордан и по завршувањето на документарецот „Последниот танц“ и понатаму е актуелен во јавноста и не по неговата вина туку поради различните реакции за ...
| | веќе видена | слични

Ричард Рип Хамилтон, поранешниот кошаркар на Вашингтон Визардс, Детроит Пистонс и Чикаго булс се присети на еден момент од Вашингтон во кој Мајкл Џексон го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светската здравствена организација ги категоризираше епидемиолошки најзагрозените градови во Македонија.Според степенот на ризик, Скопје како главен град е во ...
сите 537 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 374 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 216 | | | веќе видена

Некои од демонстрантите во Америка протестираат против убиството на Афроамериканец од страна на полицаец, некои се разбојници, а некои се оние кои од почетокот ...
сите 71 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родман: Не ми беше гајле за Џордан, јас и од претходно си бев познат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: