Власта за избори на 21 јуни, опозицијата против


На три дена пред истекот на вонредната состојба се уште нема договор меѓу власта и опозицијата за нов датум за избори. Станува незивесно и дали воопшто ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Партиите се на чекор до договор за датумот за предвремени парламентарни избори.. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски признава дека постои канал за ...
| | веќе видена | слични

Неформална комуникација на тема предвремени парламентарни избори меѓу Заев и Мицковски постои и по последната лидерската средба која се одржа кај Пендаровски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашите позиции поврзани со предвремените парламентарни избори ги знае македонската јавност, исто така нашата позиција дека компромис треба да се постигне за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека датумот за одржување на изборите треба да се донесе со консензус. Не потврди дека 5 јули е можен датум за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 234 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта за избори на 21 јуни, опозицијата против

Од:
До кого (е-маил):
Порака: